Otwórz menu mobilne

Biuletyn Informacji Publicznej Link do Języka polskiego Link do Języka angielskiego Link do Języka niemieckiego Link do Języka włoskiego

A- A A+

samochod

Drodzy Państwo, Krajowe Centrum Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego przygotowało program profilaktyczny pn.: "Mistrzowie w drodze".   Celem programu jest edukacja i podnoszenie umiejętności w zakresie bezpiecznej jazdy.

batalion

Informujemy, że odbędzie się uroczysta msza święta w niedzielę 27 czerwca o godz. 9:30 w bazylice koronowskiej w 82 rocznicę powołania BATALIONU OBRONY NARODOWEJ Koronowo. Batalion uczestniczył w walkach obronnych we wrześniu 1939 roku w pasie obrony 9 DP na linii jezior koronowskich od miejscowości Buszkowo do miejscowości Byszewo a swój szlak bojowy zakończył w okolicach Warszawy.

tatus z dzieckiem

Coraz więcej mężczyzn korzysta z dwutygodniowego urlopu ojcowskiego. W okresie od stycznia do maja tego roku świadczenie to pobierało blisko 3,4 tys. ojców z województwa kujawsko-pomorskiego, a w całym kraju ponad 65 tys. Mniej popularny w przypadku panów jest macierzyński i rodzicielski.

rolnik

Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego zaprasza młodzież w wieku od 15 do 23 lat do udziału w konkursie filmowym „Moja Wizja Zero – Rolnik Liderem Bezpieczeństwa”. Honorowy Patronat nad konkursem w roku Jubileuszu 30-lecia funkcjonowania KRUS sprawuje Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi Grzegorz Puda.

ojciec i syn

z okazji dnia ojca

zwolnienie ze składek

Jeszcze tylko tydzień mają przedsiębiorcy na złożenie wniosku o zwolnienie ze składek za grudzień 2020 oraz styczeń, luty, marzec i kwiecień 2021 roku.Wniosek RDZ-B7 musi trafić do ZUS do 30 czerwca 2021 r. Można go złożyć wyłącznie elektronicznie przez Platformę Usług Elektronicznych ZUS. By uzyskać zwolnienie, przedsiębiorcy powinni także do 30 czerwca przekazać dokumenty rozliczeniowe za objęty zwolnieniem okres, chyba że są z tego obowiązku zwolnieni– przypomina Krystyna Michałek, regionalny rzecznik prasowy ZUS województwa kujawsko-pomorskiego.

osp wtelno

Miło nam przekazać, że dnia 17 czerwca br., Burmistrz Koronowa Patryk Mikołajewski ogłosił przetarg na rozbudowę remizy strażackiej we Wtelnie.

Zjednoczeni Muzyką

Zapraszamy na koncerty, które odbywać będą się w Bazylice pw. Wniebowzięcia NMP w Koronowie oraz w Sanktuarium w Byszewie w ramach Festiwalu Muzyki Organowej i Kameralnej „Zjednoczeni Muzyką".