Otwórz menu mobilne

Biuletyn Informacji Publicznej Link do Języka polskiego Link do Języka angielskiego Link do Języka niemieckiego Link do Języka włoskiego

A- A A+

psyBurmistrz Koronowa Patryk Mikołajewski zachęca do adoptowania psów, które znalezione zostały na terenie gminy Koronowo i obecnie przebywają w Schronisku dla Zwierząt w Bydgoszczy. 

Każdy, kto przygarnie czworonoga zostanie wyposażony w wyprawkę na start, obejmującą smycz, obrożę, etui na worki, którą przekaże Burmistrz Koronowa. 

Osoby zainteresowane adopcją proszone są o bezpośredni kontakt telefoniczny w godzinach pracy urzędu pod nr tel. 52/382-64-25 (Wydział Rolnictwa, Ochrony Środowiska, Krajobrazu i Zarządzania Energią). 

Kontakt do Schroniska: Schronisko dla Zwierząt w Bydgoszczy, ul. Grunwaldzka 298, 85-438 Bydgoszcz, telefon: 512 28 28 53, (od pn do pt od 10.00 do 15.00).

e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

www.schronisko.org.pl

 

Poniżej zdjęcia i informacje o psach przeznaczonych do adopcji, pochodzących z terenu naszej gminy.

 

Bentley to średniej wielkości samiec, który ma około 8 miesięcy. W sierpniu został przywieziony z Mąkowarska. Był wychudzony i przestraszony, dosłownie bał się własnego cienia. Dużo czasu minęło zanim zaufał pracownikom. Potrzeba było dużo cierpliwości, miłości i smakołyków. Bentley jest kochanym psem, lubi obecność człowieka (choć w stosunku do obcych osób nadal trzyma dystans). Uwielbia gonitwy z psami. Dla jego komfortu psychicznego szukamy domu bez małych dzieci. Jest zaszczepiony.

Pytając o niego prosimy podać nr ewidencyjny: 2163/21

 

bent 2  bent 3

 

Sajgon to mały pies w wieku około półtora roku. W schronisku przebywa od połowy października 2020 roku. Został znaleziony w gminie Koronowo. Sajgon szuka cierpliwego domu, który poświęci mu dużo czasu i uwagi, gdyż jest pieskiem dość nieśmiałym. Gdy trafił trafił do schroniska bardzo bał się ludzi i nie umiał chodzić na smyczy. Prawdopodobnie mieszkał na podwórku, gdzie nikt mu nie zapewniał uwagi. Sajgon już chętnie wychodzi z boksu na spacer, ale boi się nowo poznanych ludzi i nie od razu da się pogłaskać, jednak lubi miękkie smakołyki, za które chętnie nawiązuje kontakt. Ze względu na jego nieufność szukamy mu domu bez dzieci. Najlepszy byłby dom z ogrodem. Sajgon lepiej dogaduje się z suczkami, choć ma też swojego ulubionego kolegę z boksu, z którym chętnie biega. Sajgon jest zaszczepiony i wykastrowany. Przed adopcją będzie wymagał kilku wizyt zapoznawczych.

Pytając o niego w schronisku prosimy podać nr ewidencyjny: 0516/20.

Sajgon Sajgon

Sajgon

 

Presto to sympatyczny pies wielkości labradora w wieku około 3 lat. Znaleziono go w połowie sierpnia 2021 r. w okolicach Koronowa, ale nikt po niego się nie zgłosił. Presto ma wyjątkowo hipnotyzujące niebieskie oko, którym przyciąga uwagę odwiedzających schroniska. Jednak Presto to pies dość wymagający. Ma w sobie bardzo dużo energii i wszędzie go pełno. Trzeba go nauczyć chodzenia na smyczy bez ciągnięcia i wychować. Psiak skacze łapami na człowieka, biega dookoła, a w zabawie jeszcze podgryza ręce, więc na wszelki wypadek szukamy mu domu bez dzieci. Uwielbia smakołyki, zabawki oraz pieszczoty, bywa bardzo wylewny. Już umie siadać i warować, choć trochę bywa przy tym niecierpliwy. Przy odpowiedniej ilości ruchu i zajęcia będzie wspaniałym przyjacielem. Jego przyszły opiekun najlepiej jak weźmie z nim udział w szkoleniu posłuszeństwa, niedoświadczona osoba może sobie nie dać rady z jego nadmiarem energii. Presto posiada aktualne szczepienia i jest wykastrowany.

Pytając o niego prosimy podać nr ewidencyjny: 0403/21.

 

Presto 009 Presto 150x150

 

Pin It