Otwórz menu mobilne

Biuletyn Informacji Publicznej Link do Języka polskiego Link do Języka angielskiego Link do Języka niemieckiego Link do Języka włoskiego

A- A A+

Rodzinny Punkt Konsultacyjny w Koronowie oferuje bezpłatną pomoc dla mieszkańców Gminy Koronowo w zakresie: porad radcy prawnego, pomocy psychologa, psychoterapeuty oraz psychiatry.

rozmowa

Lista jednostek nieodpłatnego poradnictwa do wykorzystania przy realizacji postanowień art. 5 ust. 4 oraz art.  8a ust. 1 ustawy z dnia 5 sierpnia 2015 r. o nieodpłatnej pomocy prawnej, nieodpłatnym poradnictwie obywatelskim oraz edukacji prawnej (Dz. U. z 2021 r., poz. 945 t. j. ) – możliwość uzyskania innej stosownej nieodpłatnej pomocy.

INFORMACJA DZIEN FASD

Wrzesień to miesiąc, w którym obchodzimy Światowy Dzień FASD.
Historia tego dnia sięga 1999 roku. W lutym tego roku trójka rodziców wychowujących dzieci z FAS – Bonnie Buxton, Brian Philcox z Toronto w Canadzie oraz Teresa Kellerman z Tuscon w USA zadali sobie pytanie:
Co by się stało, gdyby rodzice z całego świata wychowujący dzieci z FAS zebraliby się razem o godzinie dziewiątej 9 września i powiedzieliby światu, by pamiętano, że podczas 9 miesięcy ciąży kobieta nie powinna pić alkoholu? Czy świat by ich posłuchał?!

OBOZ ZDJECIA DZIECI

II Turnus dzieci i młodzieży z gminy Koronowo odbył się w dniach 08.08.2023 r. - 15.08.2023 r. w Ośrodku Wypoczynkowym IRENA we Władysławowie. Grupa 32-osobowa dzieci i młodzieży uczestniczyła w obozie profilaktycznym. Organizacja obejmowała transport, zakwaterowanie, wyżywianie, ubezpieczenie, kadrę wychowawczą a także realizację programów: rekreacyjnego i profilaktycznego.

oboz

I Turnus dzieci i młodzieży z terenu Gminy Koronowo dzisiaj wyruszył na obóz profilaktyczny do Władysławowa. Po godzinie 11:00 z parkingu przy Hali Widowiskowo - Sportowej w Koronowie wyjechała 45-osobowa grupa dzieci i młodzieży z terenu miasta i gminy Koronowo wraz z opiekunami na obóz profilaktyczny, który potrwa do 07 sierpnia 2023 r. Dzieci i młodzież będą wypoczywały w pięknie położonym Ośrodku Wypoczynkowym IRENA we Władysławowie w województwie pomorskim.

zdjecie dzieci kolo autobusu

Dzisiaj ponad 90-cio osobowa grupa dzieci i młodzieży wraz z wychowawcami pojechała na obóz profilaktyczny do Chomiąży Szlacheckiej koło Gąsawy. Obóz potrwa do 6 sierpnia br. Uczestnikom obozu życzymy dużo słońca, dobrego wypoczynku oraz niezapomnianych wrażeń.

UWAGA – Zmiana Godzin

Informujemy, iż uległa zmianie godzina pełnienia dyżurów Radcy Prawnego w Rodzinnym Punkcie Konsultacyjnym w Koronowie ul. Szosa Kotomierska 3, II piętro. Radca Prawny będzie udzielał porad prawnych w piątki od godziny 14:30 do 16:00.

Przypominamy, że od zeszłego roku w Koronowie przy ul. Szosa Kotomierska 3 (II piętro) działa Rodzinny Punkt Konsultacyjny w Koronowie. Oferuje on bezpłatną pomoc dla mieszkańców Gminy Koronowo w zakresie: porad radcy prawnego, pomocy psychologa, psychoterapeuty oraz pracownika socjalnego.