Otwórz menu mobilne

Biuletyn Informacji Publicznej Link do Języka polskiego Link do Języka angielskiego Link do Języka niemieckiego Link do Języka włoskiego

A- A A+

Gminna Rada Kobiet w Koronowie w szczególności koordynuje działalnością Kół Gospodyń Wiejskich działających na terenie gminy Koronowo. 

Zarząd (wybrany 23.01.2019 r.):

  • Ewa Szymańska - Przewodnicząca Gminnej Rady Kobiet (KGW Wiskitno)
    Konktakt do przewodniczącej: tel. 692 499 188, e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
  • Mirosława Holka - wiceprzewodnicząca (KGW Wtelno)
  • Barbara Cieślewicz - sekretarz (KGW Więzowno)
  • Irena Gordon - skarbnik (KGW Tryszczyn)
  • Małgorzata Herba - kronikarz (KGW Bytkowice)

Koła Gospodyń Wiejskich

W gminie Koronowo działają 24 Kóła Gospodyń Wiejskich, które współpracują wzajemnie w ramach Gminnej Rady Kobiet.
Koła Gospodyń Wiejskich pielęgnują rodzimą tradycję, wywierają silny wpływ na rozwój polskiej wsi. Członkinie KGW dzielą się swoimi doświadczeniami i umiejętnościami, nie zapominając o swoich korzeniach. Kultywują tradycje regionalne, organizują życie społeczne, gospodarcze i kulturalne polskiej wsi, organizują imprezy artystyczne, różne konkursy i zabawy. Podejmują wiele inicjatyw, mających na celu integrację środowiska wiejskiego. Uczestniczą także w rożnych szkoleniach i warsztatach. Dzięki działalności KGW w gminie Koronowo wypełniana jest sfera związana z rozpowszechnianiem tradycji kulinarno - kulturalnych, ale także rękodzielniczych i edukacyjnych.

Wśród przedsięwzięć organizowanych przez lub przy współpracy z Gminna Radą Kobiet i Kołami Gospodyń Wiejskich wymienić można m.in.: Koronowskie Impresje Kulturalno-Kulinarne, dożynki gminne. Ponadto poszczególne KGW prezentują się oraz swoje wyroby podczas różnych imprez lokalnych i regionalnych np. dożynki powiatowe, inauguracje sezonu turystycznego, jarmarki i inne. Ostatnim zrealizowanym projektem przy współpracy z gminą Koronowo i Miejską Biblioteką Publiczną jesy wydanie książki "Smaki Ziemi Koronowskiej".

Poniżej sesja fotograficzna Kół Gospodyń Wiejskich wykonanna przez Pana Marka Chełminiaka w Stopce (Rożen, Skansen) w 2014 roku. Część zdjęć ukazała się w książce "Smaki Ziemi Koronowskiej".

Pin It