Otwórz menu mobilne
A- A A+

Biuletyn Informacji Publicznej Link do Języka polskiego Link do Języka angielskiego Link do Języka niemieckiego Link do Języka włoskiego

W załączeniu informacja Nadleśniczego Nadleśnictwa Zamrzenica dotycząca sposobu zgłaszania szkód łowieckich powstałych na terenie obwodów łowieckich nr 29 i 46.

pdfZgloszenie_szkod_lowieckich.pdf706.56 KB

 

 

Woda należy do najważniejszych zasobów naturalnych na Ziemi. Pozwala na utrzymanie równowagi środowiska, ale przede wszystkim jest niezbędna dla życia i zdrowia człowieka. Chociaż woda pokrywa ponad 70 proc. naszej planety, to zaledwie 2,5 proc. stanowi woda słodka, a tylko 0,6 proc. jej zasobów to wody słodkie będące źródłem wody pitnej.

Na podstawie wyników Systemu Monitoringu Suszy Rolniczej (SMSR) prowadzonego przez Instytut Uprawy, Nawożenia i Gleboznawstwa – Państwowy Instytut Badawczy w Puławach stwierdzono zagrożenie wystąpienia suszy rolniczej na obszarze gminy Koronowo na glebach:

W dniu 19 maja 2022 r. w Szkole Podstawowej w Witoldowie oraz Szkole Podstawowej we Wtelnie odbyły się kolejne lekcje dotyczące wód podziemnych organizowane na terenie Gminy Koronowo, w ramach akcji Aktywni Błękitni.

Burmistrz Koronowa informuje, że na podstawie podpisanej umowy z Narodowym Funduszem Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie na dofinansowanie odbioru folii rolniczej, siatki i sznurków do owijania balotów, opakowań po nawozach i opakowań typu Big Bag, w dniu 19 maja 2022 r. (czwartek) zostanie przeprowadzony odbiór odpadów w czterech punktach na terenie Gminy Koronowo, według zamieszczonego harmonogramu:

Fundacja Badań Wiejsko-Miejskich RURall przedstawia ankietę przygotowaną przez Instytut Rozwoju Wsi i Rolnictwa Polskiej Akademii Nauk.

Zakład Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej w Koronowie Sp. z o.o. informuje, iż w dniach 9 i 23 maja 2022 r. w godz. 9-14 będą odpłatnie odbierane opony rolnicze od mieszkańców gminy Koronowo.

W związku z wejściem w życie ustawy z dnia 11 sierpnia 2021 r. o gatunkach obcych (Dz. U. poz. 1718), określającej krajowe ramy prawne dla przeciwdziałania inwazyjnym gatunkom obcym, informujemy, że osoby przetrzymujące rośliny i zwierzęta należące do inwazyjnych gatunków obcych powinny sprawdzić, czy posiadają ważne zezwolenia. Z nowymi przepisami powinny zapoznać się także wszyscy posiadacze inwazyjnych gatunków obcych, np.:sklepy zoologiczne, czy ogrodnicze.