Otwórz menu mobilne

Biuletyn Informacji Publicznej Link do Języka polskiego Link do Języka angielskiego Link do Języka niemieckiego Link do Języka włoskiego

A- A A+

Tekst wystąpienia przewodniczącego Rady Miejskiej podczas sesji w dniu 23 września 2010 roku z okazji 90 lecia powstania samorządu w Koronowie po zaborach, oraz 20 lecia powstania samorządu w 1990 roku po zmianach politycznych w Polsce.

Obywatele, przez demokratycznie wybieranych radnych, odzyskali możliwość decydowania o najbardziej istotnych sprawach swoich miast i gmin. Przez 5 kadencji samorząd terytorialny zyskał na znaczeniu, poszerzył swoje kompetencje i możliwości, a Radni każdej kadencji wpływali na zmiany w naszym najbliższym otoczeniu.

Tekst wystąpienia przewodniczącego Rady Miejskiej podczas sesji w dniu 23 listopada 2005 roku z okazji 85 lecia powstania samorządu w Koronowie po zaborach, oraz 15 lecia powstania samorządu w 1990 roku po zmianach politycznych w Polsce.

Szanowni Państwo!
Mijający powoli rok 2005 jest dla nas rokiem szczególnym. Obchodzimy bowiem 85 rocznicę powstania samorządu po zaborach oraz 15 rocznicę reaktywowania samorządu po zmianach ustrojowych.