Otwórz menu mobilne
A- A A+

Biuletyn Informacji Publicznej Link do Języka polskiego Link do Języka angielskiego Link do Języka niemieckiego Link do Języka włoskiego

PASZPORT do Natury

Zapraszamy w podróż do Kujawsko-Pomorskich Konstelacji dobrych miejsc! Zaskoczą Cię swoją opowieścią, urzekną krajobrazami, zainspirują wyjątkową atmosferą. W Paszporcie do Natury znajdziesz propozycje 7 tras i kilkudziesięciu miejsc związanych z naturą. Możesz je łączyć w dowolne ścieżki i tworzyć własne Konstelacje podróży! Natura nie wymaga od nas paszportu. Tu nie ma granic! No może... rwąca rzeka, dzikie leśne ostępy, wysokie łany zbóż. Paszport przyda Ci się jednak jako przewodnik w terenie, przepustka do przygody i zapis trasy byś mógł wracać do nowo odkrytych miejsc.

 

Zbieraj punkty, wspomnienia, rób zdjęcia. Nagrodą jest piękno Natury... a przy odrobinie szczęścia również jeden z wielu voucherów pobytowych w Konstelacjach dobrych miejsc, ufundowany przez Kujawsko-Pomorską Organizację Turystyczną.
Do zobaczenia na trasie!

www.paszport.kujawsko-pomorskie.travel

---------------------
„Paszport Turystyczny" to coroczna wakacyjna kampania Kujawsko-Pomorskiej Organizacji Turystycznej zachęcająca mieszkańców województwa i turystów do podróżowania po jego subregionach. Paszport jest mini-przewodnikiem z propozycjami tras zwiedzania – Konstelacji. Główną ideą kampanii jest, wpisująca się w koncepcję marki turystycznej Kujawsko-Pomorskie Konstelacje dobrych miejsc, promocja mało znanych zakątków. Trasy wybierane są w każdej edycji (dotychczas 8.) w sposób subiektywny, aby trafiać do coraz większego grona odbiorców – od koneserów turystyki, krajoznawców, po osoby incydentalnie podróżujące po regionie.

Paszport dostarcza zwiedzającym preteksty do wyjścia z domu - wskazuje unikatowe miejsca, wydarzenia w kalendarzu paszportowym, nieznane fakty, legendy, ciekawostki. Każda z tras – Konstelacji - uwzględnia popularne atrakcje, o rozpoznawalnej marce, uzupełnione o tzw. zakaMARKI – miejsca o dużym potencjale, które nie są jeszcze w pełni zagospodarowane. Wspólnie tworzą urozmaiconą propozycję spędzania czasu. Wskazując niewielką odległość, jaka dzieli poszczególne miejscowości, Paszport aktywizuje podróżujących do kolekcjonowania wrażeń. Wywołuje w ten sposób ruch turystyczny w nowych lokalizacjach i nakłania turystów do odkrywania nieznanych wcześniej atrakcji. Organizacja zachęca jednocześnie branżę do uwzględniania tych miejsc w swojej ofercie i do zaangażowania w ich rozwój.

Dotychczasowa forma książeczki paszportowej została w bieżącym sezonie turystycznym zastąpiona aplikacją. Każdy kto ją pobierze weźmie udział w grywalizacji polegającej na automatycznym zliczaniu punktów (na podstawie geolokalizacji) przyznawanych za odwiedzanie kolejnych miejsc. Na uczestników czekają atrakcyjne nagrody pobytowe!

------------------
W tym roku po raz pierwszy w życiu doświadczyliśmy izolacji. Nie tylko od bliskich, przyjaciół, współpracowników, ale też od przyrody. Zabrakło rzeczy oczywistych – przestrzeni, powietrza i wrażeń, które dostarczyć nam może wyłącznie Natura. Kojący powiew wiatru, odgłos sunących po drodze kół roweru, spontaniczna wycieczka za miasto, malownicze krajobrazy, znane i nieznane zakamarki. Po sąsiedzku, albo trochę dalej, ale nadal u siebie. Tyle miejsc tak bliskich, że aż niedocenianych. Często zostawianych na „inną okazję".

„Paszport do Natury" przygotowany w formie aplikacji mobilnej przez Kujawsko-Pomorską Organizację Turystyczną to zaproszenie do udziału w podróży, dzięki której dowiemy się więcej o tym, co nas otacza.
Pandemia zmieniła podejście do oferty turystycznej. Życie przeniosło się do Internetu na niespotykaną dotąd skalę. Stąd decyzja o zastąpieniu paszportowej książeczki z poprzednich ośmiu edycji – aplikacją mobilną. Dzięki temu tradycyjne zbieranie pieczątek potwierdzających odwiedzenie danego miejsca odbywa się w przestrzeni, z udziałem telefonu. W przypadku miejsc związanych z naturą, ukrytych w parkach krajobrazowych, taka forma poprowadzenia do celu jest szczególnie wygodna i bezpieczna.

K-POT otwiera nowy rozdział kampanii paszportowej. Odtąd będzie zapraszać mieszkańców
i turystów do wędrowania po regionie z aplikacją!

Do pobrania z:
www.paszport.kujawsko-pomorskie.travel

Pin It