Otwórz menu mobilne

Biuletyn Informacji Publicznej Link do Języka polskiego Link do Języka angielskiego Link do Języka niemieckiego Link do Języka włoskiego

A- A A+

woda

Chcesz kupić nieruchomość i sprawdzić czy nie będzie podtapiana? Chcesz się upewnić, do której jednostki Wód Polskich wysłać pismo? Interesuje Cię na jakiej jednolitej części wód leży działka? Potrzebujesz wiedzieć jakie są ograniczenia w osiągnięciu celów środowiskowych dla realizowanej inwestycji? Odpowiedzi na powyższe pytania - i nie tylko - znajdziesz na Hydroportalu. Sprawdź jak wyszukać i korzystać z zasobów  informacyjnych udostępnianych przez PGW Wody Polskie.

Hydroportal to publiczny portal mapowy, w którym zgromadzone zostały informacje dla obszaru Polski powiązane z szeroko pojętą tematyką gospodarki wodnej, odnoszące się m.in. do kwestii ryzyka powodziowego, sieci hydrograficznej, urządzeń i budowli wodnych czy planów gospodarowania wodami, gdzie znajdziemy informacje o jednolitych częściach wód powierzchniowych i podziemnych. Zgromadzenie wszystkich danych związanych z gospodarką wodną w jednym, ogólnodostępnym miejscu pozwala na szybkie pozyskanie kompleksowej informacji o hydrografii, warunkach korzystania z zasobów wodnych, a także zagrożeniach i ryzykach związanych z powodzią. Wdrożenie Hydroportalu umożliwiło bezpośredni dostęp do tych danych z dowolnego miejsca na świecie, o każdej porze i dla wszystkich interesariuszy, począwszy od obywateli poprzez przedstawicieli urzędów, instytucji naukowych, pracowni planistycznych, organizacji pozarządowych, aż po komercyjne firmy realizujące projekty związane z hydrologią i ochroną środowiska.

Jakie dane znajdziesz na Hydroportalu?

Dla łatwiejszego i szybszego wyszukania potrzebnych informacji dane na Hydroportalu zostały pogrupowane w kilka modułów tematycznych, z dostępem do następujących zbiorów danych:

  • Wstępna ocena ryzyka powodziowego (WORP)
  • Mapy zagrożenia powodziowego (MZP)
  • Mapy ryzyka powodziowego (MRP)
  • Plany gospodarowania wodami
  • Plany zarządzania ryzykiem powodziowym
  • Krajowy Program Oczyszczania Ścieków Komunalnych
  • System informacyjny gospodarowania wodami (SIGW)
  • Mapy MZP i MRP w formacie pdf

Portal jest sukcesywnie zasilany nowymi zbiorami, np. obrazującymi plan przeciwdziałania skutkom suszy. Informacje o nowo opublikowanych danych będą publikowane na stronie internetowej Wód Polskich.

 

Wszelkie przydatne funkcje aplikacji wraz ze szczegółowymi opisami znajdują się na stronie internetowej Wód Polskich oraz pod poniższym linkiem:

https://wody.isok.gov.pl/imap_kzgw/resources/help/ISOK_Dokumentacja_uzytkownika_Hydroportal_v.1.00.pdf

 

 

Informacja: Wydział Rolnictwa, Ochrony Środowiska, Krajobrazu i Zarządzania Energią

Pin It