Otwórz menu mobilne

Biuletyn Informacji Publicznej Link do Języka polskiego Link do Języka angielskiego Link do Języka niemieckiego Link do Języka włoskiego

A- A A+

W sobotę 02.12.2023 r. o godzinie 10.00 wystartował Turniej Szachowy z okazji 655 Urodzin Koronowa. Na listach startowych zameldowało się 50 zawodników, którzy rywalizują w ramach Turniejów OPEN A oraz OPEN B na dystansie 9 rund z czasem 10 minut na partię dla zawodnika.

Rozgrywki odbywały się w klimatycznej Sali Sesyjnej Urzędu Miejskiego w Koronowie. Głównym organizatorem zawodów była Gmina Koronowo, a dyrygentem w tej orkiestrze był Ryszard Janczukowicz - od lat prowadzący życie szachowe w Koronowie. Sędzią głównym zawodów był FIDE Arbiter Jarosław Wiśniewski – Prezes Kujawsko-Pomorskiego Związku Szachowego.

Turniej OPEN A, gdzie mogli startować wszyscy chętni, miał swojego faworyta, czyli rozstawionego z numerem 1 - Mateusza Budnika (KSz Zuzwang Warszawa), który w 9 pojedynkach wygrał 8, a 1 partię zremisował. Drugie miejsce zajął Szymon Wiśniewski (KS Royal Chess Bydgoszcz), a na trzeci stopień podium wspiął się Jacek Jesse (MLKS Krajna Sępólno Krajeńskie). Najlepszą kobietą w zawodach została Kamila Urbańska (BKS Chemik Bydgoszcz), a najlepszych szachistą z Gminy Koronowo został Grzegorz Galiński (7 miejsce w klasyfikacji generalnej). Najstarszym uczestnikiem całego święta szachowego w Koronowie został Angelos Spanidis (Koronowo), a najmłodszym 9-letni Tymoteusz Marciniak.

20231202 140018
W kierowanym do uczniów szkół podstawowych Turnieju OPEN B już działo się wiele więcej i w zasadzie wśród potencjalnych zwycięzców mogliśmy wypatrywać 5-6 zawodników z 22 startujących. Koalicję męską pokonała i wygrała całe zawody- 12-letnia Ada Urbańska (BKS Chemik Bydgoszcz), która zgromadziła, aż 8 punktów, przegrywając tylko jeden pojedynek. Walka trwała do samego końca, dzięki czemu było ciekawiej i dramatyczniej. Gdy opadł kurz bitewny okazało się, że 2 miejsce w OPEN B zajął Maksymilian Czajka (MLKS Krajna Sępólno Krajeńskie), który wyprzedził trzeciego Tymoteusza Baranowskiego (Kijewo Królewskie).

K17
Podsumowania zawodów dokonał sędzia Jarosław Wiśniewski, a ceremonię zakończenia uświetnił wiceburmistrz Koronowa – Piotr Kazimierski, który wspólnie z Ryszardem Janczukowiczem wręczali zawodnikom puchary, nagrody, dyplomy i upominki.
Kolejne zawody w Koronowie już w marcu 2024 r. Serdecznie zapraszamy.