Otwórz menu mobilne

Biuletyn Informacji Publicznej Link do Języka polskiego Link do Języka angielskiego Link do Języka niemieckiego Link do Języka włoskiego

A- A A+

W niedzielę 12 grudnia w Kórniku odbył się pierwszy w tym roku szkolnym turniej z cyklu Wielkopolskiej Ligi Karate.

Zawody zostały zorganizowane przez Karate Team Raven Kórnik i wzięło w nich udział około 190 zawodników z całego kraju.

Z sukcesami z Kórnika wrócili zawodnicy Bushido Bydgoszcz trenujący w Koronowie i we Wtelnie. Młodzi karatecy zdobyli 1 złoty i 2 srebrne medale. Indywidualnie drugie miejsce w konkurencji 9-10 lat +32kg zdobył Kamil Lasota, a Ksenia Suszko w konkurencji 11-12 lat +40kg otarła się o brąz i po bardzo dobrych walkach zdobyła 5 miejsce.

Szczególne brawa należą się drużynie kumite 8-11 lat w składzie: Aleksander Sura, Jakub Weleziński i Kamil Lasota. Drużyna nie dała szans rywalom i bez przegranej walki zdobyła złoty medal. Startujący pierwszy raz po kontuzji Natan Oleszko zdobył srebrny medal wraz z kolegami z Bydgoszczy w kumite drużynowym 12-14 lat.