Otwórz menu mobilne

Biuletyn Informacji Publicznej Link do Języka polskiego Link do Języka angielskiego Link do Języka niemieckiego Link do Języka włoskiego

A- A A+

karate

20-21 marca rozegrano VIII Energa Karate Grand Prix Tczewa. Był to drugi w tym roku turniej rankingowy w karate olimpijskim WKF pod patronatem Polskiej Unii Karate. W zawodach brało udział prawie 800 zawodników z 64 klubów i 6 państw.

W zawodach wzięli udział zawodnicy trenujący w Koronowie reprezentujący Bushido Bydgoszcz. Aleksander Sura wywalczył indywidualnie srebrny medal w konkurencji 10-11 lat +40kg białe i żółte pasy. Ponadto w konkurencji drużynowej chłopców 10-11 lat drużyna w składzie Jędrzej Jerchewicz (Bydgoszcz), Tymon Jerchewicz (Bydgoszcz), Maksym Kulczyk, Aleksander Sura zdobyła III miejsce. Chłopcy w drodze po medal pokonali drużynę Senbin Kijów, a w meczu o wejście do finału przy równej ilości zwycięstw przegrali zaledwie dwoma małymi punktami z Biofeed Shuto Starogard Gdański. W repasażu o III miejsce reprezentanci "Bushido" zwyciężyli z gospodarzami Senshi Tczew. W konkurencji rankingowej młodzików +50kg startował Marcin Goździk, lecz po dobrej walce przegrał z bardziej doświadczonym rywalem.

karate dzieci

karate dzieci

srebrny medal

 

Informacja: Trener Mariusz Migdalski, Klub Bushido

Pin It