Otwórz menu mobilne
A- A A+

Biuletyn Informacji Publicznej Link do Języka polskiego Link do Języka angielskiego Link do Języka niemieckiego Link do Języka włoskiego

Edukacyjnym szlakiem odbyła się w dniu 20 maja 2022 r. Noc Muzeów w Koronowie.

Przewodnik - Druh Włodzimierz Domek rozpoczął na koronowskim rynku od wprowadzenia, powitania i wyruszono w trasę zwiedzania.

Liceum Ogólnokształcące im. Leona Wyczółkowskiego jako pierwsze przyjęło gości. Odnowiona szkoła zrobiła na uczestnikach duże wrażenie.

Po drodze mijano np. budynek poczty, który również kryje tajemnice oraz Zakład Poprawczy i Schronisko dla Nieletnich, po czym grupa dotarła do Zespołu Szkół Zawodowych im. gen. Stanisława Maczka.

W „Maczku” można było podziwiać wernisaż Pani Magdaleny Heise-Ipczyńskiej oraz Pani Brygidy Wolańskiej, a także wystawę zdjęć "Powiat Bydgoski w obiektywie". Izba Pamięci z eksponatami, sala komputerowa, warsztaty szkolne, strzelnica, plac przy Stacji Kontroli Pojazdów – w tych miejscach na uczestników czekały atrakcje.

W Szkole Podstawowej Nr 2 w Koronowie wspominano bogatą historię placówki. Tutaj, złożeniem kwiatów i zapaleniem znicza zakończono Noc Muzeów.

Dziękujemy wszystkim uczestnikom za udział w wydarzeniu!

 

Galeria tutaj

 

Pin It
Galeria: https://www.koronowo.pl/galeria?wydarzenia-2&noc-muzeow-2022