Otwórz menu mobilne
A- A A+

Biuletyn Informacji Publicznej Link do Języka polskiego Link do Języka angielskiego Link do Języka niemieckiego Link do Języka włoskiego

W piątek, 8 września br. zapraszamy na seans filmowy, który odbędzie się przy hali sportowo - widowiskowej w Koronowie (w przypadku złej pogody w hali).

Film pt. „Cudowny chłopak” rozpocznie się o godz. 19.30.

Zapewniamy 100 leżaków a pierwszych 20 osób otrzyma darowy popcorn od Słodawa truck.

Wstęp bezpłatny.

Cudowny chłopak podbił  serca widzów i recenzentów. W angażującej fabule i z utalentowaną obsadą reżyser przeplata ze sobą sceny do śmiechu, płaczu i refleksji.

Opis filmu: Dla 10-letniego Auggiego nie ma niczego bardziej niezwykłego niż "zwykły dzień w szkole". Urodzony z licznymi deformacjami twarzy, dotąd uczył się w domu pod okiem mamy. Teraz jednak, zaczynając 5 klasę w normalnej szkole, ma nadzieję, że koledzy potraktują go jak zwyczajnego chłopca. Jego wygląd sprawia, że staje się szkolną sensacją, a dla wielu wręcz "dziwadłem". Jedni się z niego śmieją, inni wytykają palcami, ale nikt tak naprawdę niczego o nim nie wie. Wszystko zacznie się zmieniać, gdy w szkole pojawi się nowa uczennica. Urocza Summer potrafi dostrzec w Auggiem coś więcej niż nietypowy wygląd. Wystarczy jeden przyjazny gest, jedna pomocna dłoń, by obudzić w Auggiem siłę, dzięki której będzie potrafił udowodnić, że nie tylko twarz czyni go kimś niezwykłym.

Recenzja filmu: "Cudowny chłopak" to łagodna, klasyczna narracja. Film porusza tematy o pokonywaniu trudności, silnym charakterze i dobroci. Najważniejsza jest rodzina, która chce się wspierać i pogłębiać wzajemną miłość. Wszystko to pomimo przeciwności oraz ciężkiej pracy każdego dnia. Zdecydowanie jest to film, który poleca się całym rodzinom. To świetna nauka akceptacji, tolerancji, miłości i zrozumienia. Pokazuje, że choroba nie powinna być powodem do żadnych wykluczeń. Historia przynosi wiele nadziei, wzrusza i pokazuje, jak ważna jest również wiara w siebie i własne możliwości. To świetna pozycja, która umożliwia młodszym widzom wytłumaczenie trudnych tematów, tematyki niepowodzeń i relacji międzyludzkich. Z całą pewnością warto skorzystać z takiej okazji i pokazać własnym pociechom, co tak naprawdę w życiu jest ważne.

 

poster 2186

Pin It