Otwórz menu mobilne
A- A A+

Biuletyn Informacji Publicznej Link do Języka polskiego Link do Języka angielskiego Link do Języka niemieckiego Link do Języka włoskiego

komunikat szczepionka

Szanowni Mieszkańcy Gminy Koronowo,

od 15 stycznia 2021 r. rusza rejestracja osób, które ukończyły 80 lat na szczepienia przeciw COVID-19. Szczepienia te są dobrowolne i objęte zostaną nimi osoby, które dokonają rejestracji.

W dalszej kolejności, począwszy od 22 stycznia 2021 r. będą mogły rejestrować się osoby, które ukończyły 70 lat.

Szczepienia powinny rozpocząć się 25 stycznia br., jednak uzależnione jest to od terminów dostawy szczepionek do zgłoszonych na terenie gminy punktów. Stopniowo szczepionka przeciw COVID-19 będzie udostępniana kolejnym grupom wiekowym i zawodowym. Informacje o tym pojawiać się będą sukcesywnie na rządowej stronie internetowej: www.gov.pl/szczepimysie/rejestracja

Istnieją 3 możliwości rejestracji na szczepienia:

  1. Rejestracja poprzez całodobową i bezpłatną infolinię – 989.                                           
  2. Rejestracja w wybranym punkcie szczepień.
  3. Rejestracja elektroniczna poprzez e-Rejestrację dostępną pod adresem pacjent.gov.pl

Punkty szczepień na terenie Gminy Koronowo

  • Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej

ul. Paderewskiego 33, 86-010 Koronowo,

tel. 52 382 28 44.

  • Przychodnia Lekarska RODZINA

Jerzy Rajewski Sp.j.

ul. Dworcowa 49, 86-010 Koronowo

telefon: 52 382 18 54.

  • Wiejski Ośrodek Zdrowia

ul. Tucholska 20, 86-013 Mąkowarsko

tel. 52 382 31 16.

  • Gabinet Lekarza Rodzinnego, Sławomir Jakubiński

ul. Wiosenna 2, 86-011 Wtelno

tel. 503 762 331.

  • Niepubliczny Zakład Opieki Zdrowotnej „Pod Gruszą” Dariusz Kreft

Wierzchucin Królewski 27, 86-017 Wierzchucin Królewski

tel. 734 734 527.

Transport pacjentów na szczepienia przeciw COVID-19:

Istnieje możliwość zorganizowania przez gminę nieodpłatnego transportu z miejsca zamieszkania do najbliższego punktu szczepień dla:

  • osób niepełnosprawnych tj. posiadających aktualne orzeczenie o niepełnosprawności w stopniu znacznym o kodzie R lub N lub odpowiednio I grupę z ww. schorzeniami,
  • osób mających obiektywne i niemożliwe do przezwyciężenia we własnym zakresie trudności w samodzielnym dotarciu do punktu szczepień najbliższego miejscu zamieszkania.

Osoby spełniające powyższe kryteria, które dokonały rejestracji w punkcie szczepień, mogą zgłaszać potrzebę zorganizowania transportu pod numerem telefonu 52 38 26 483 czynnym w godzinach pracy Urzędu Miejskiego w Koronowie.

Zwracamy się z prośbą, aby każda osoba mająca potrzebę dowozu na szczepienie, zgłaszała ją z co najmniej 3 dniowym wyprzedzeniem.

Jednocześnie informujemy, że na terenie całego kraju pod numerem 989 działa bezpłatna całodobowa infolinia, gdzie mogą Państwo uzyskać szczegółowe informacje nt. szczepień (dla osób dzwoniących z zagranicy:  +48 22 62 62 989). Wszelkie informacje dotyczące szczepień są również na bieżąco aktualizowane na stronie  https://www.gov.pl/web/szczepimysie/.

 

Każdy senior zainteresowany szczepieniem przeciwko koronawirusowi zostanie zaszczepiony. Z powodu braku szczepionek nie ma obecnie wolnych terminów. Aby seniorzy nie musieli wielokrotnie dzwonić i szukać wolnych miejsc i terminów, uruchomiono nowe funkcjonalności, które mają pomóc starszym osobom:

• jeżeli dzwoniąc na infolinię nr 989 senior usłyszy, że obecnie nie ma wolnych terminów na szczepienie w miejscu jego zamieszkania lub w pobliżu - powinien podać konsultantowi telefon kontaktowy. Kiedy zwiększy się liczba dostarczanych do Polski szczepionek i pojawią się wolne miejsca – seniorzy zostaną o tym poinformowani .

• senior (samodzielnie lub przy pomocy osób bliskich) może wypełnić formularz zgłoszeniowy na stronie https://szczepimysie.pacjent.gov.pl/, podając swoje dane kontaktowe. Podobnie, jak w przypadku infolinii - gdy tylko wzrosną dostawy szczepionek przez producentów i w rezultacie pojawią się wolne terminy na szczepienie - seniorzy zostaną o tym poinformowani.

• można również wysłać smsa o treści Szczepimysie pod numer 664 908 556. W odpowiedzi senior otrzyma prośbę o podanie nr PESEL i kodu pocztowego. I podobnie jak powyżej – jeżeli w systemie rejestracji nie będzie wolnego terminu – pacjent zostanie poinformowany w chwili uruchomienia nowych terminów szczepień.

 

Apelujemy, aby seniorzy, którzy jeszcze nie zarejestrowali się na szczepienia nie udawali się jutro osobiście do POZ celem rejestracji, tylko skorzystali z powyższych narzędzi . Gwarantujemy, że każdy senior, który pozostawi swoje dane przez infolinię lub Internet – zostanie umówiony na szczepienie, gdy tylko kolejne dawki dotrą do Polski.

Pin It