Otwórz menu mobilne
A- A A+

Biuletyn Informacji Publicznej Link do Języka polskiego Link do Języka angielskiego Link do Języka niemieckiego Link do Języka włoskiego

przemoc

Starostwo Powiatowe w Bydgoszczy wraz z Bydgoskim Stowarzyszeniem Pomocy Prawnej ma przyjemność zaprosić Państwa na wykład dotyczący przemocy domowej.

Przemoc w rodzinie to niezwykle trudne, złożone, przykre i wstydliwe zjawisko. Stosowana w rodzinie związana jest z naruszeniem praw i dóbr osobistych członków rodziny, naruszeniem ich godności, nietykalności cielesnej. Przemoc powoduje szkody na zdrowiu fizycznym i psychicznym, jest źródłem cierpienia i poczucia krzywdy u osób, które zostały nią dotknięte. Społeczeństwo nie zawsze traktuje przejawy przemocy domowej wystarczająco poważnie. Nie wolno jednak jej ignorować – reakcja świadka może być pierwszym ogniwem, które doprowadzi do przerwania kręgu przemocy.
- dlaczego ofiary czują się zupełnie bezbronne?
- dlaczego milczą? Skąd tak silne poczucie bezkarności u sprawców?
- jakie strategie stosują agresorzy – jakie kobiety, a jakie mężczyźni?
- jak rozpoznawać różne formy przemocy psychicznej?,
O tym wszystkim dowiesz się z wykładu dotyczącego przemocy domowej.

Wykład odbędzie się na profilu facebookowym powiatu bydgoskiego w środę 14 kwietnia br. o godzinie 17:00.

Wykład przygotowali. adw. Maciej Adamowicz, adw. Alicja Jarzemska, mgr. Adam Dudziak, apl.adw. Julia Rogowska z Bydgoskiego Stowarzyszenia Pomocy Prawnej.

 Plakat wykad

Informacja: Starostwo Powiatowe w Bydgoszczy

Pin It