Otwórz menu mobilne
A- A A+

Biuletyn Informacji Publicznej Link do Języka polskiego Link do Języka angielskiego Link do Języka niemieckiego Link do Języka włoskiego

Zastanawiałeś się co zrobić, aby: dbać o środowisko, czuć się bezpieczniej, poprawić jakość życia, powiększyć zieloną przestrzeń w Gminie?

Realizacja powyższych celów jest zależna od transportu w Twojej Gminie.

Masz pomysł? -> Weź udział w konsultacjach! -> Wypowiedz się!

SUMP, co to?

Plan Zrównoważonej Mobilności Miejskiej dla Bydgoskiego Obszaru Funkcjonalnego (PZMM dla BydOF, ang. SUMP) to:

- narzędzie ułatwiające planowanie długookresowe uwzględniające szerszy kontekst funkcjonowania gmin wchodzących w skład BydOF w dziedzinie: transportu, środowiska, bezpieczeństwa, jakości życia, zielonej przestrzeni, gospodarki.

- wypracowana strategia działania na zapewnienie najlepszych środków dostępu do celów podróży i usług.

Nasze opracowanie obejmuje obszar Miasta Bydgoszcz, gmin: Barcin, Białe Błota, Dąbrowa Chełmińska, Dobrcz, Kcynia, Koronowo, Łabiszyn, Mroczy, Nakło nad Notecią, Nowa Wieś Wielka, Osielsko, Pruszcz, Rojewo, Sicienko, Solec Kujawski, Szubin, Żnin oraz powiatów: nakielskiego i bydgoskiego.

 

Na czym polega II etap konsultacji?

- informujemy mieszkańców czy jest Plan Zrównoważonej Mobilności Miejskiej,

- omówimy rozwiązania i pomysły wypracowane podczas I etapu konsultacji oraz przedstawione w Raporcie,

- liczymy na „głos” Mieszkańców o: wadach, oczekiwaniach, potrzebach dotyczących ich funkcjonowania we własnej Gminie w obszarze: transportu, zagospodarowania przestrzennego, środowiska, gospodarki, polityki społecznej, zdrowia, bezpieczeństwa. Dzięki nim pozyskamy wiedzę na temat potrzeb i oczekiwań mieszkańców.

Kto konsultuje? Mieszkańcy

Termin i miejsce konsultacji: 24.11.2021 r., godz. 15.30 - 17.00, sala Urzędu Miejskiego w Koronowie (wejście od ul. Farnej).

Forma konsultacji:

Przyjdź do miejsca spotkania lub połącz się on-line (wyślemy Ci link do spotkania, gdy napiszesz do nas maila)

Zapisz się wysyłając zgłoszenie na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Jeżeli nie możesz być na spotkaniu, zapoznaj się z prezentacją i wypełnij formularz podając propozycje zmian/pomysły/rozwiązania, które według Ciebie powinny się znaleźć w SUMPie.

Informacje dotyczące przetwarzania danych osobowych: https://lpw-consulting.pl/info/polityka-prywatnosci/

Zadanie współfinansowane w ramach projektu „Wsparcie Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych w latach 2020-2022” ze środków Unii Europejskiej, w ramach Programu Operacyjnego Pomoc Techniczna 2014-2020.

 

PREZENTACJA - DIAGNOZA BydOF

 

FORMULARZ

 

SUMP2

plakat SUMP Bydgoszcz3

Pin It