Otwórz menu mobilne

Biuletyn Informacji Publicznej Link do Języka polskiego Link do Języka angielskiego Link do Języka niemieckiego Link do Języka włoskiego

A- A A+

Szlachetna Paczka jest jednym z najbardziej rozpoznawalnych projektów społecznych w Polsce. Wbrew pozorom, nie zajmuje się robieniem paczek. Jest oparta na pracy z Darczyńcami i Wolontariuszami. To oni pomagają Rodzinom w potrzebie. Wolontariusze szukają Rodzin i pracują z nimi. Darczyńcy przygotowują dedykowaną pomoc. Konkretny człowiek pomaga konkretnemu człowiekowi. Szlachetna Paczka to również jeden z najlepiej zorganizowanych projektów społecznych w Polsce.

Baza rodzin została otwarta - my szczególnie zachęcamy do pomagania rodzinom z Gminy Koronowo - lista tutaj

Darczyńcą przygotowującym paczkę może zostać każdy - wystarczy wybrać rodzinę z internetowej bazy dostępnej na stronie internetowej i wspólnie ze znajomymi czy przyjaciółmi odpowiedzieć na konkretne potrzeby, te najpilniejsze, ale i marzenia osób potrzebujących, o które często nie chcą nawet prosić.

Możliwa jest również zbiórka artykułów bez wybierania konkretnej rodziny. Wolontariusze przekażą dary najbardziej potrzebującym. Preferowane artykuły to: żywność trwała (np. herbata, cukier, słodycze, konserwy, olej itd.), środki czystości (np. proszki do prania, szampony, mydła itd.), materiały szkolne (np. plecaki, zeszyty, kredki itd.), wyposażenie mieszkania (np. kołdry, pościel, ręczniki, koce itd.).

Finał akcji odbędzie się 11-12 grudnia 2021 r. w Szkole Podstawowej Nr 1 przy ul. Pomianowskiego 16 w Koronowie.

Liderem Rejonu Gmina Koronowo jest Pani Beata Świątkiewicz - Siekierska.

Kontakt: tel. 600 770 008.

Pin It