Otwórz menu mobilne

Biuletyn Informacji Publicznej Link do Języka polskiego Link do Języka angielskiego Link do Języka niemieckiego Link do Języka włoskiego

A- A A+

dron

W ramach projektu ‘’ Kurs na edukację. Rozwój kompetencji i kwalifikacji zawodowych osób dorosłych z województwa kujawsko – pomorskiego ‘’, poniżej znajdziecie Państwo informacje dotyczące możliwości udziału w szkoleniach organizowanych dla mieszkańców województwa kujawsko – pomorskiego.

 

  • Szkolenie pn. ‘’ System geoinformatyczny w praktyce wraz z pozyskaniem i przetwarzaniem danych terenowych’’ – celem szkolenia jest przybliżenie i zapoznanie uczestników z podstawowymi pojęciami związanymi z informacją przestrzenną. Uczestnicy poznają podstawowe zasady tworzenia tego typu informacji. Jednym z ciekawszych elementów szkolenia są ćwiczenia terenowe z wykorzystaniem nowoczesnych metod pozyskiwania danych przestrzennych, w ramach których uczestnicy poznają i przetestują możliwości wykorzystania w tym cele dronów.

 Kryteria uczestnictwa w szkoleniu :  ( skierowane do osób dorosłych tj. 25 lat i więcej )

  • Posiadają wykształcenie co najwyżej średnie oraz są powyżej 25 roku życia i/lub wiek powyżej 50 roku życia
  • Zamieszkują, uczą się bądź pracują na terenie województwa kujawsko- pomorskiego
  • Nie prowadzą działalności gospodarczej.

Dwu dniowe szkolenie zakończone jest egzaminem, po zdaniu którego uczestnicy otrzymają międzynarodowy certyfikat potwierdzający nabycie kwalifikacji w zakresie pozyskiwania i przetwarzania danych terenowych.

  • Szkolenie pn. Operacje lotnicze BVLOS z użyciem dronów o masie startowej do 25kg – szkolenie przygotowujące do wykonywania operacji lotniczych poza zasięgiem widoczności wzrokowej (BVLOS) wykowanych z użyciem bezzałogowego statku powietrznego o masie startowej mniejszej niż 25kg w odległości większej niż 2km od pilota. Szkolenie składa się z części praktycznej oraz teoretycznej.

Kryteria uczestnictwa w szkoleniu :  (skierowane do osób dorosłych tj. 25 lat i więcej)

  • Posiadają wykształcenie co najwyżej średnie oraz są powyżej 25 roku życia i/lub wiek powyżej 50 roku życia
  • Zamieszkują, uczą się bądź pracują na terenie województwa kujawsko- pomorskiego
  • Nie prowadzą działalności gospodarczej.

Planowany czas realizacji szkolenia – 5 dni wraz z egzaminem. Pilot bezzałogowego statku powietrznego uzyskuje certyfikat w zakresie operacji wykowanych według scenariuszy standardowych po ukończeniu szkolenia teoretycznego i zdaniu egzaminu z wiedzy teoretycznej i praktycznej przeprowadzonego zgodnie z scenariuszem NSTS-06 przez firmę SIMITU, która posiada zgodę Prezesa ULC do realizowania szkoleń i egzaminów w ramach NSTS – 06.

 

W celu uzyskania szczegółowych informacji oraz przekazania zgłoszeń osób chętnych proszę o kontakt z Panem Kamilem Czaplickim, przedstawicielem Instytutu Badawczo – Szkoleniowego, tel. 516 009 039, e-mail : Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

Informacja: Wydział Spraw Obywatelskich i Zarządzania Kryzysowego

Pin It