Otwórz menu mobilne

Biuletyn Informacji Publicznej Link do Języka polskiego Link do Języka angielskiego Link do Języka niemieckiego Link do Języka włoskiego

A- A A+

narodowy spis powszechny

Za nami 4 miesiące trwania Narodowego Spisu Powszechnego Ludności i Mieszkań. 49.55% mieszkańców z naszej gminy wypełniło swój obowiązek spisowy. Nie spisało się jeszcze ok. 12 tys. osób.

Obowiązkową metodą spisu jest samospis internetowy. Można się spisać logując się na stronie https://spis.gov.pl.  Można także zadzwonić na infolinię spisową na numer 22 279 99 99, odwiedzić nasze stanowisko komputerowe w Urzędzie Miejskim w Koronowieodebrać połączenie od rachmistrza spisowego z numeru 22 828 88 88 lub z numeru infolinii spisowej tj. 22 279 99 99.

Jeśli nie wiesz jak wypełnić formularz spisowy, obejrzyj film instruktażowy tutaj -> https://www.youtube.com/watch?v=EQoCIZ7BUIA.

Od 23 czerwca br. rachmistrzowie spisowi rozpoczęli także wywiady bezpośrednie w terenie.

Uwaga! Przypominamy, że jeżeli do momentu kontaktu z rachmistrzem spisowym nie dokonaliście samospisu, macie OBOWIĄZEK udzielić informacji rachmistrzowi!

Tożsamość rachmistrza można zweryfikować przez:

  1. Specjalnie przygotowaną aplikację dostępną na stronie https://rachmistrz.stat.gov.pl/
  2. Kontakt z infolinią spisową numerem 22 279 99 99, wybierz 1 – Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań,  a następnie 2 – weryfikacja tożsamości rachmistrza.
  3. Kontakt z Urzędem Miejskim w Koronowie pod numerem 52 3826 422.

Udzielenie odpowiedzi niezgodnych ze stanem faktycznym oraz odmowa udzielenia odpowiedzi pociągają za sobą skutki prawne przewidziane w przepisach art. 57 ustawy o statystyce publicznej – w tym karę grzywny.

Spis trwa do 30 września 2021 r. Nie czekaj - spisz się już dziś na https://spis.gov.pl.

 

Informacja: Gminne Biuro Spisowe w Koronowie

Pin It