Otwórz menu mobilne

Biuletyn Informacji Publicznej Link do Języka polskiego Link do Języka angielskiego Link do Języka niemieckiego Link do Języka włoskiego

A- A A+

poidla

Nadchodzą letnie upały, a wraz z nimi deficyt wody dla zwierząt i owadów. Pszczoły, trzmiele, motyle i inne gatunki owadów są niezbędnym elementem ekosystemu. Odpowiednio przygotowane małe pojemniki i podstawki z wodą możemy wystawiać dla owadów od wiosny do jesieni właściwie wszędzie - w ogrodach, na balkonach i parapetach.

Aby urządzenie spełniało swoją funkcję i nie stwarzało zagrożenia, powinno być właściwie skonstruowane. Samo napełnienie pojemnika śliskimi kamieniami spowoduje, że poidełko może stać się pułapką w której owady będą się topiły, a otwarta tafla wody, taka jak np. w wodzie wystawionej dla ptaków, jest dla pszczół i innych owadów dużym zagrożeniem.

Przygotowaliśmy przykładowe poidełko i umieściliśmy na balkonie Urzędu Miejskiego przy Placu Zwycięstwa.

Ceramiczną podstawkę wypełniliśmy keramzytem, porowatymi kamieniami, korą oraz uzupełniliśmy mchem z ogrodu, który doskonale absorbuje wodę. Tak przygotowane poidełko uzupełniliśmy niewielką ilością wody.

Aby poidełko spełniało swoją funkcję, należy je umieścić w ustronnym, zacienionym miejscu.

Inspiruje nas natura!

pdfPoido.pdf467.91 KB

 

Informacja: Wydział Rolnictwa, Ochrony Środowiska, Krajobrazu i Zarządzania Energią

Pin It