Otwórz menu mobilne

Biuletyn Informacji Publicznej Link do Języka polskiego Link do Języka angielskiego Link do Języka niemieckiego Link do Języka włoskiego

A- A A+

baner nsp

Zgodnie z ustawą o statystyce publicznej udział w Narodowym Spisie Powszechnym Ludności i Mieszkań 2021 jest obowiązkowy.

Czy musimy odpowiedzieć na wszystkie pytania?

Tak, mamy taki obowiązek. Formularz spisowy będzie miał jeden wzór dla wszystkich i będzie podzielony na dwie części: osobową i mieszkaniową. W kilku miejscach będzie dostępna opcja „Nie chcę odpowiadać na to pytanie”. Pojawi się ona w pytaniach dotyczących kwestii zdrowotnych, wyznania religijnego oraz związków niesformalizowanych. Obowiązkową metodą spisu jest samospis internetowy, jednak rachmistrz spisowy w każdym czasie może zebrać od respondenta dane za pomocą wywiadu telefonicznego lub wywiadu bezpośredniego, jeśli sytuacja epidemiczna na to pozwoli. W takiej sytuacji osoba objęta spisem powszechnym nie może odmówić przekazania danych.

Osoby, które nie będą miały możliwości dokonania samospisu zgłaszają ten fakt służbom statystyki publicznej, telefonując na numer infolinii spisowej: 22 279 99 99 do dnia 31 maja 2021 r. (po nowelizacji ustawy o NSP 2021 – do dnia 31 sierpnia 2021 r.).

Ponadto w Urzędzie Miejskim w Koronowie przy Placu Zwycięstwa 1 przygotowane zostało stanowisko komputerowe dla osób, które nie posiadają dostępu do internetu, przeznaczone do obsługi działań związanych z realizacją spisu.

Pamiętajmy także, że jeśli będziemy spisywać się za pośrednictwem rachmistrza spisowego, nie mają oni prawa zadawać pytań wykraczających poza zakres formularza! To kolejny dobry powód, by zapoznać się z treścią pytań jeszcze przed rozpoczęciem NSP 2021.

Więcej informacji znajduje się na stronie https://spis.gov.pl.

ile osob mieszka w polsce

Szczegóły: Gminne Biuro Spisowe w Koronowie

Pin It