Otwórz menu mobilne
A- A A+

Biuletyn Informacji Publicznej Link do Języka polskiego Link do Języka angielskiego Link do Języka niemieckiego Link do Języka włoskiego

pies

Winni jesteśmy mieszkańcom Koronowa relację z pierwszych dni października, zanim COVID-19 powrócił ze zdwojoną mocą, kiedy to dzięki uprzejmości dyrektor Schroniska dla Zwierząt  przy ul. Grunwaldzkiej w Bydgoszczy – Pani Izabelli Szolgini, oraz zaangażowaniu dyrektor Szkoły Podstawowej nr 1 w Koronowie - Pani Mirosławy Pietrygi, zorganizowana została w naszym zaprzyjaźnionym Schronisku żywa lekcja biologii.

Impreza jest pokłosiemowocnej współpracy między Gminą Koronowo, a Schroniskiem dla Zwierząt i była pilotażową odsłoną akcji, którą chcieliśmy zainteresować dzieci, rodziców i szkołyz terenu Gminy Koronowo. Akcja polega  na przeprowadzeniu terenowej lekcji biologii, której celem jestzapoznanie uczniów z potrzebami psów i kotów, wyrabianie wrażliwości i kształtowanie postawy szacunku i empatii wobec zwierząt, dzięki bezpośredniemu kontaktowi ze zwierzętami, które zostały doświadczone przez los oraz ludźmi, którzy ten los czynią lepszym.

Dzieci z własnej inicjatywy przywiozły trzy paczki podkładów higienicznych, które w Schronisku bardzo się przydają, a także kocyki i zabawki. Na wstępie, uczniowie zwiedzili salę multimedialną, gdzie Pani Maria Sobocińska – specjalista do spraw edukacji, przybliżyła procedury przyjmowania zwierząt do schroniska orazzagadnienia związane ze sterylizację zwierząt. Uczniowie mieli także okazję poznać podstawy języka kotów i psów.

Następnie dzieci spotkały się z dyrektor Schroniska, Panią Izabellą Szolginią, która przedstawiła pracę schroniska od wewnątrz, a także zasady adopcji zwierząt. Serca koronowskich uczniów skradła Lilou – ogromna i niezwykle łagodna suka wilczarza irlandzkiego.Ostatnimi punktami programu było zwiedzanie kociarni, gdzie koty chętnie dawały się zachwyconym dzieciom pogłaskać oraz boksów przeznaczonych dla psów.

Pełna emocji żywa lekcja biologii pozostanie na długo w sercach naszych dzieci. Podtrzymujemy doskonały kontakt ze Schroniskiem dla Zwierząt w Bydgoszczy i zachęcamy rodziców i nauczycieli koronowskich szkół do zachowania w pamięci naszej akcji. Mamy nadzieję, już niebawem możliwe będą kolejne żywe lekcje biologii, empatii i miłości do zwierząt.

dziecidzieci z psem

grupka dzieci

lekcja w schronisku

Informacja i zdjęcia: Lucyna Łysek-Smolińska – wychowawca klasy.

Pin It