Otwórz menu mobilne
A- A A+

Biuletyn Informacji Publicznej Link do Języka polskiego Link do Języka angielskiego Link do Języka niemieckiego Link do Języka włoskiego

wilki

Szanowni Mieszkańcy Gminy Koronowo, coraz częściej w środkach masowego przekazu pojawiają się informacje o stwierdzeniu obecności wilków w różnych rejonach kraju. Z udziałem wilków dochodzi czasem do niebezpiecznych sytuacji, które są później szeroko komentowane.

Budzi to wiele emocji, a czasem strach. Najczęściej niepotrzebnie. Wiadomym jest, że wilki występują również w naszym regionie, w tym również na terenie Gminy Koronowo.

Regionalny Dyrektor Ochrony Środowiska w Bydgoszczy przygotował, krótkie opracowanie zawierające wiele formalno-prawnych wskazówek oraz praktycznych rad, które mogą okazać się przydatne w bliższym lub dalszym kontakcie z tym zwierzęciem. Mam nadzieję, że lektura zamieszczonego w załączeniu opracowania pozwoli spokojniej i z większym dystansem spojrzeć na wilki, które na tym terenie były od zawsze, a tylko na czas jakiś ich populacja radykalnie spadła i przestały być dostrzegane. Teraz już są i jesteśmy na siebie w ten, czy inny sposób zdani. Większa świadomość z pewnością przyczyni się do zwiększenia poziomu bezpieczeństwa zarówno dla mieszkańców Naszej Gminy, jak i dla tych tajemniczych drapieżników, które z natury ludzi nie atakują.

pdfWilki.pdf1.18 MB

z up. Burmistrza Koronowa
/-/ Sławomir Marszelski

Zastępca Burmistrza Koronowa

 

 

 

Szczegóły: Wydział Rolnictwa, Ochrony Środowiska, Krajobrazu i Zarządzania Energią

Pin It