Otwórz menu mobilne
A- A A+

Biuletyn Informacji Publicznej Link do Języka polskiego Link do Języka angielskiego Link do Języka niemieckiego Link do Języka włoskiego

Domki dla kotow

Zakupiono partię domków dla kotów wolno żyjących. Na Gminie ciąży obowiązek, wynikający z ustawy o ochronie zwierząt, opieki nad tymi zwierzętami. W oparciu o „Program opieki nad zwierzętami bezdomnymi i zapobiegania bezdomności zwierząt”, podejmujemy współpracę ze społecznymi opiekunami kotów wolno żyjących, czego jednym z efektów jest zakup schronień dla kotów. Pierwsze z budek już stanęły na swoim miejscu.

 

Zakupione budki są wykonane z desek o grubości 2 cm, ocieplone dwucentymetrowym styropianem i od wewnątrz także obite drewnem. Malowane dwukrotnie drewnochronem w kolorze zielonym. Dach drewniany jednospadowy, pokryty solidną papą wierzchniego krycia. Cztero- i dwustanowiskowe.

Mamy nadzieję, że przez wiele lat będą służyły naszym kocim podopiecznym. Zdjęcia przedstawiają nowe domki oraz te, które własnym sumptem opiekunowie kotów lata temu sporządzili, a które właśnie wymieniamy. Mamy nadzieję w przyszłorocznym budżecie zagwarantować środki na zakup kolejnych kocich M-4 i M-2.

Cieszymy się, że także na tym polu Gmina Koronowo wkracza w XXI wiek.

Informacja: Wydział Rolnictwa, Ochrony Środowiska, Krajobrazu i Zarządzania Energią Urzędu Miejskiego w Koronowie

Pin It