Otwórz menu mobilne
A- A A+

Biuletyn Informacji Publicznej Link do Języka polskiego Link do Języka angielskiego Link do Języka niemieckiego Link do Języka włoskiego

zbieranie danych

Przewodniczący Koła Naukowego SENEKA Oskar Sęk w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Elblągu razem z Bartłomiejem Wasiakiem (stypendystą Ministra w 2021 r.) prowadzą badania naukowe poświęcone partycypacji społecznej. Jako osoby odpowiedzialne za działalność samorządu Państwa zdanie będzie dla nich bardzo cenne, szczególnie że prowadzą badania także na portalach społecznościowych i za pośrednictwem wywiadu bezpośredniego, gdzie gronem odbiorców są wszyscy Polacy jako osoby prywatne.

Po 4 pytaniach weryfikujących i 8 pytaniach metryczkowych ankieta dzieli się na 3 krótkie bloki pytań, które dotyczą takich sfer, jak:

  • Utożsamianie się ze zjawiskiem prekariatu/niestabilności zatrudnienia
  • Skłonność do migracji i mobilności przestrzennej
  • Skłonność do lokalnej partycypacji społecznej

Celem badań jest określenie, jak utożsamianie się ze zjawiskiem niestabilności zatrudnienia i skłonność do migracji wpływają na chęci do lokalnej partycypacji społecznej. Celem ankiety zaś jest napisanie artykułów naukowych, które będą poświęcone ww. zależnościom i obszarom.

Ankieta została opracowana w programie Google Forms i znajduje się pod poniższym linkiem.

https://forms.gle/eJ2Dqc2cDFDjM8HE8

Jeżeli hiperłącze nie działa, proszę wkleić adres do przeglądaki.

Ankieta jest anonimowa i nie zawiera żadnych danych osobowych. Przetwarzane dane nie mogą pośrednio lub bezpośrednio zidentyfikować osoby ankietowanej, a wszelkie próby osiągnięcia takiego działania skutkowałyby poniesieniem nadmiernych kosztów i czasu.

Wyniki badań zostaną opublikowane na II Ogólnopolskiej konferencji naukowej "Samorząd terytorialny w Polsce - stan obecny i perspektywy" – Partycypacja w samorządzie terytorialnym – szansa na zwiększenie efektywności funkcjonowania wspólnot lokalnych czy ryzyko rozwoju populizmu?, która odbędzie się 15 października 2021 r. w PWSZ w Elblągu w formie zdalnej - wobec tego serdecznie zapraszamy do udziału czynnego i biernego w konferencji. Więcej informacji nt. zgłoszeń i samej konferencji znajdują się na stronie: https://pwsz.elblag.pl/2-konferencja-samorzad-terytorialny-w-polsce-stan-obecny-i-perspektywy.html

Badania potrwają do 2 kwietnia 2021 r., wobec tego prosimy o wypełnienie ankiety do tego terminu.

pdfAnkieta_partycypacja_2021.pdf315.16 KB

 

Informacja: Koło Naukowe "SENEKA", Oskar Sęk

Pin It