Otwórz menu mobilne

Biuletyn Informacji Publicznej Link do Języka polskiego Link do Języka angielskiego Link do Języka niemieckiego Link do Języka włoskiego

A- A A+

W Gminie Koronowo od dnia 17.09.2021 r. rozpoczęły się zajęcia w ramach „Programu zapobiegania upadkom dla seniorów w województwie kujawsko-pomorskim”.

Program skierowany jest do osób powyżej 60 roku życia. Ma na celu poprawę kondycji i koordynacji ruchowej seniorów, a w efekcie zmniejszenie narażenia na urazy i złamania.

Koordynatorem programu, wybranym w konkursie jest Regionalny Ośrodek Medycyny Sportowej SPORTVITA Sp.z o.o w Bydgoszczy, ul. Tadeusza Rejtana 1.

W ww. programie bierze udział 27 seniorów z terenu gminy Koronowo zakwalifikowanych przez lekarza w tym 26 Pań oraz 1 pan. Seniorzy przeszli badania kwalifikacyjne i kontrolne tj. badania ogólnolekarskie, testy sprawnościowe, skład ciała, EKG. Ryzyko upadku rośnie wraz z wiekiem dlatego seniorzy objęci programem, pod okiem wykwalifikowanego trenera Pani Marceliny Bonny-Młodzieniewskiej, wykonują ćwiczenia rozciągające i wydolnościowe, wzmacniające siłę mięśni i równowagę.

Zwiększenie aktywności fizycznej prowadzi do poprawy szybkości reakcji, utrzymania balansu ciała, a także zmniejszenia ilości tkanki tłuszczowej. Efektem końcowym udziału w programie ma być zmniejszenie ryzyka powikłań po upadkach.

Zajęcia odbywają się w Fabryce Zdrowia, ul. Witosa 1K/2 w Koronowie 3 razy w tygodniu, po 45 minut przez okres trzech miesięcy.

Program realizowany jest ze środków Samorządu Województwa Kujawsko-Pomorskiego w partnerstwie z Gminą Koronowo.

W dniu 21.10.2021 r. w sali sesyjnej Urzędu Miejskiego w Koronowie odbył się wykład z Panem Andrzejem Chęsym (Regionalny Ośrodek Medycyny Sportowej SPORTVITA Sp.z o.o w Bydgoszczy), poświęcony zagadnieniom zwiększenia wiedzy uczestników „Programu zapobiegania upadkom dla seniorów w województwie kujawsko-pomorskim” na temat zasad zdrowego stylu życia, prewencji upadków i związanych z nimi urazów.

 

Senior grupa2Senior grupa1

 

 GALERIA

 

Informacja: Wydział Spraw Obywatelskich i Zarządania Kryzysowego, Urząd Miejski w Koronowie

Pin It
Galeria: https://www.koronowo.pl/galeria?wydarzenia-2&aktywny-senior-program-zapobiegania-upadkom-dla-seniorow-w-wojewodztwie-kujawsko-pomorskim