Otwórz menu mobilne

Biuletyn Informacji Publicznej Link do Języka polskiego Link do Języka angielskiego Link do Języka niemieckiego Link do Języka włoskiego

A- A A+

W okresie międzywojennym dominującą rolę w gospodarce miasta odgrywało rolnictwo, reprezentowane przez ponad 450 gospodarstw rolnych, rozwijające produkcję żyta i ziemniaków oraz hodowlę bydła rogatego i trzody chlewnej. Przemysł był reprezentowany m.in. przez 3 tartaki, 2 młyny, bekoniarnię oraz rzeźnię miejską, a także fabrykę cementu i 3 cegielnie.

Łączne zatrudnienie w przemyśle nie przekraczało 350 osób. Trudną sytuację na rynku pracy pogłębiały powtarzające się kryzysy w polskim przemyśle drzewnym. Obok zreorganizowanego szkolnictwa powszechnego w mieście działała (od 1924 r.) czteroletnia szkoła wydziałowa oraz zawodowa - Publiczna Szkoła Dokształcająca Przemysłowo - Kupiecka. Życie kulturalne organizowało przede wszystkim Towarzystwo Ludowe prowadzące szeroką działalnością odczytową, wspomniane już Towarzystwo Czytelni Ludowych i Towarzystwo Gimnastyczne "Sokół" oraz założone w 1875 r. Towarzystwo Upiększania Miasta Koronowa.

Pin It