Otwórz menu mobilne
A- A A+

Biuletyn Informacji Publicznej Link do Języka polskiego Link do Języka angielskiego Link do Języka niemieckiego Link do Języka włoskiego

Został uruchomiony projekt „Pomoc Polakom z Ukrainy”, finansowany przez Kancelarię Prezesa Rady Ministrów. To projekt pomocy finansowej i konsultacyjno-adaptacyjnej Polakom i ich rodzinom, ewakuowanym do Polski.

Warunkiem uzyskania pomocy jest wypełnienie wniosku, przedstawienie wraz z nim wymaganych dokumentów (kart Polaka) oraz fakt przybycia na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej z powodu działań wojennych od 24 lutego 2022.

Po pozytywnym rozpatrzeniu wniosku beneficjentom zostanie przyznana pomoc w postaci jednorazowej zapomogi (1.505 zł - osoba dorosła, 752,50 zł - dziecko). Oferujemy również pomoc doraźną: pomoc specjalistów (lekarzy, prawników, tłumaczy przysięgłych, psychologów).

W załączniku szczegółowe informacje dotyczące projektu.

Wnioski pomocowe przyjmuje, między innymi, punkt konsultacyjny Kujawsko – Pomorskiego Oddziału Stowarzyszenia „Wspólnota Polska” w Toruniu przy ul. J. Gagarina 34; 87-100 Toruń.

Informacje: tel. +48 723 299 500; e-mail Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

pdfPomoc_Polakom_z_Ukrainy.informacja.pdf166.35 KB

 

 

 

Pin It