logotyp epuap logotyp bip       flaga pol flaga niem flaga ang flaga wloska

banertop ramka

home ico

Podsumowanie

Jeszcze nie zatarły się w pamięci Igrzyska PEKIN 2008 w Jabłonowie Pomorskim, a już wróciliśmy z XIV Igrzysk Olimpijskich Sportowców Wiejskich Województwa Kujawsko-Pomorskiego Tuchola-Londyn 2012. Trwająca 2 lata sportowa rywalizacja została zwieńczona udziałem najlepszych w olimpijskim finale. Do współzawodnictwa w Tucholi przystąpiło 59 reprezentacji miast i gmin liczących łącznie około 2000 uczestników. Sportowcy mogli zaprezentować swoje umiejętności w 19 dyscyplinach. Reprezentacja naszej gminy liczyła ponad 80 osób. Rywalizowaliśmy podczas finału w 9 dyscyplinach. W klasyfikacji zespołowej dwukrotnie stanęliśmy na podium. III miejsce wywalczyli nasi zapaśnicy oraz zawodnicy w pojedynku strzeleckim. Natomiast indywidualnie zawodnicy dekorowani byli 15-krotnie.

10 medali trafiło do zapaśników, 4 przypadło lekkoatletom, 1 zdobył Andrzej Grzelak w podnoszeniu sztangielki. 16-sty medal należy do Burmistrza Koronowa Stanisława Gliszczyńskiego, który zajął III miejsce w wieloboju sprawnościowym.

Tym razem mniej szczęścia mieli nasi zawodnicy w dyscyplinach zespołowych, chociaż podczas eliminacji drużyny przeciwne niejednokrotnie uznawały ich wyższość.

Podczas uroczystości zakończenia olimpiady reprezentacja naszej gminy została bardzo mile zaskoczona, kiedy to wywołano Gminę Koronowo na podium i okrzyknięto „najlepiej prezentującą się podczas ceremonii otwarcia XIV Igrzysk Olimpijskich". To również mobilizuje do pracy i współpracy, bo kolejne eliminacje już za dwa lata, do Igrzysk w Chełmnie w 2016 roku!

W tym miejscu Urząd Miejski w Koronowie, jako koordynator przygotowań i udziału w Olimpiadzie, pragnie podziękować przedstawicielom klubów oraz trenerom za nieocenioną pomoc i współpracę. Szczególne podziękowania kierujemy do wszystkich zawodników, gratulujemy i życzymy wielu sukcesów sportowych.