Otwórz menu mobilne

Biuletyn Informacji Publicznej Link do Języka polskiego Link do Języka angielskiego Link do Języka niemieckiego Link do Języka włoskiego

A- A A+

policja

Od marca 2021 roku program edukacyjno – profilaktyczny FRED GOES NET będzie realizowany na terenie gminy Koronowo. Głównym celem programu jest wzmocnienie motywacji do ograniczenia używania substancji psychoaktywnych wśród młodzieży.

Program FreD Goes Net został wdrożony w Polsce przez Krajowe Biuro ds. Przeciwdziałania Narkomanii w ramach projektu międzynarodowego realizowanego w latach 2007 – 2010. Głównym celem programu jest wzmocnienie motywacji do ograniczenia używania substancji psychoaktywnych wśród młodzieży.

Adresatami programu są osoby w wieku 13 – 19 lat, które eksperymentują ze szkodliwymi substancjami psychoaktywnymi (alkohol, narkotyki i „dopalacze”) lub ich używają, a także doświadczają związanych z tym problemów. Udział w programie jest bezpłatny, dobrowolny. Ma za zadanie wpłynąć na zmianę postawy uczestnika oraz pomóc w rozwiązywaniu problemów występujących w szkole, pracy czy w konflikcie z prawem.

Kandydatów do programu kieruje: szkoła, policja lub straż miejska, sąd, prokuratura. Do programu mogą kierować również osoby prywatne- rodzice czy opiekunowie prawni. Można także zgłosić się samemu. Należy podkreślić, że w Bydgoszczy program jest realizowany od 12 lat dzięki współpracy policjantów bydgoskiej komendy z realizatorami programu ,,Fred goes net”.

Ponadto program został rozpowszechniony w całym województwie kujawsko-pomorskim, dzięki czemu funkcjonariusze policji z wielu miejscowości mają możliwość skierowania do programu FreD Goes Net młodych ludzi w sytuacjach, gdy zostaną ,,przyłapani” na eksperymentowaniu ze środkami odurzającymi bądź alkoholem. Obecnie program ten realizowany jest w Toruniu, Brodnicy, Świeciu, Nowem, Tucholi, Inowrocławiu, Mogilnie, Żninie i innych miastach w całym kraju, a od 1 marca 2021 roku ma zostać również uruchomiony punkt konsultacyjny na terenie gminy Koronowo.

W związku z powyższym 17.02.2021 w Komendzie Miejskiej Policji w Bydgoszczy odbyło się spotkanie robocze, w którym uczestniczyli: Viceprezes Zarządu Głównego Polskiego Towarzystwa Zapobiegania Narkomanii Pan Robert Rejniak, Naczelnik Wydziału Prewencji KMP w Bydgoszczy podisnp. Tomasz Meyze oraz Naczelnik Wydziału Prewencji Komisariatu Policji w Koronowie asp. szt. Mariusz Choła. Miało ono na celu omówienie zasad funkcjonowania programu Fred Goes Net w punkcie konsultacyjnym na terenie gminy Koronowo.

policja

policja w komendzie miejskiej w bydgoszczy

 

Szczegóły: Wydział Prewencji KMP w Bydgoszczy